امروز شنبه, 30 تیر 1397 - Sat 07 21 2018

Instagram3.png - 1.54 kb youtube2.png - 1.39 kb   Facebook1.png - 1.25 kb  شرکت قلم سرخ سفیرعشق : 06133837474

منو

سفارش امام رضا ع به ابن شبیب

ریّان بن شبیب گفت امام رضا ع فرمود : ای ابن شبیب ، بدرستی که محرم ماهی است که اعراب جاهلیت بخاطر احترامش ظلم و ستم و کشتار را در آن ماه حرام کرده بودند و این امت با اینکه به حرمت این ماه آشنایی داشتند احترام پیامبر خود را رعایت نکرده و در این ماه فرزندان پیامبرشان را کشتند و زنانشان را اسیر نمودند و اموالشان را غارت کردند ، پس خدا هرگز آنها را نیامرزد .
ای ابن شبیب ، اگر برای چیزی گریه ­ات گرفت برای حسین بن علی ع گریه کن ، چرا که او را سر بریدند همانگونه که گوسفند را ذبح می­ کنند و همراه او هجده نفر از اهل بیتش که در زمین مانندی نداشتند کشته شدند ، و یقیناً آسمان­های هفت­گانه و زمین­ها برای کشته شدنش گریه کردند ، و چهار هزار فرشته برای یاری او از آسمان فرود آمدند اما وقتی رسیدند که حسین ع کشته شده بود ، لذا این فرشتگان پریشان مو و غبارآلود اطراف قبر حسین ع معتکف اند تا قائم ما عج قیام کند ، آنگاه او را یاری خواهند کرد و شعار آنها یَا لَثَاراتَ الحُسَین است .
اى ابن شبيب ، خبر داد مرا پدرم از پدرش از جدش كه چون جدم حسين ‏ع ‏شهيد شد ، آسمان ، خون و خاک سرخ باريد .
ای ابن شبیب ، اگر برای حسین ع گریه کردی آن­قدر که اشک­هایت بر گونه­ ات جاری شد ، خداوند تمام گناهانی که مرتکب شده ­ای ، کوچک یا بزرگ ، کم یا زیاد را می­ آمرزد .
ای ابن شبیب ، اگر شادمانی تو در این است که خداوند عزّوجل را ملاقات کنی در حالی که هیچ گناهی نداری ، حسین ع را زیارت کن .
ای ابن شبیب ، اگر شادمانی تو در این است که در غرفه های بهشتی با پیامبر و آل او ص ساکن شوی ، قاتلین حسین ع را لعنت کن .
ای ابن شبیب ، اگر شادمانی تو در این است که ثوابی برای تو باشد مانند ثواب کسی که با حسین ع شهید شده است ، وقتی او را یاد کردی بگو یَا لَیْتَنِی کُنْتُ مَعَهُمْ فَأَفُوزَ فَوْزاً عَظِیماً .
ای ابن شبیب ، اگر شادمانی تو در این است که با ما در درجات بالای بهشت باشی ، به حزن و اندوه ما اندوهگین باش و به شادی ما شادمان باش و بر تو باد ولایت ما که اگر کسی سنگی را هم دوست داشته باشد ، خداوند او را با آن سنگ محشور می­ کند .

اللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ آخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِکَ اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ وَ شايَعَتْ وَ بايَعَتْ وَ تابَعَتْ عَلى قَتْلِهِ اَللّهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً .

دیدگاه‌ها   

* فاطمه * *
0 # * فاطمه * * 1395-07-14 21:44
هزار لعنت بر قاتلان حضرت ابا عبدالله ع و یاران باوفای ایشان...
سلام بر امام حسین ع ...
سلام بر حضرت زینب س ...
سلام بر ابوالفضل العباس ع ...
سلام بر حضرت رقیه س ...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
سحر توسلی فر
0 # سحر توسلی فر 1395-07-14 21:56
بهترین سلام و درود بر یگانه منجی عالم امکان
درک حزن و اندوه ظلم های وارد شده بر اهل بیت ع و اشک ریختن بر مظلومیت آن نازنینان عالم فقط از عهده یک دل پاک و زلال بر می آید.ان شا الله که لیاقت قطره ای اشک بر مصائب امام حسین ع و بانو زینب س و اولاد پاکشان ع را داشته باشیم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
حسین
0 # حسین 1395-07-21 12:49
تسلیت عرض میکنم شهادت امام حسین ع رو محضر امام زمان عج و شما استاد عزیز
عظم الله اجورنا بمصابنا بالحسین علیه السلام و جعلنا و ایاکم من الطالبین بثاره مع ولیه الامام المهدی من آل محمد علیهم السلام.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
مهدی:
+1 # مهدی: 1395-07-25 17:27
استاد عزیز و گرانقدر؛ آموختید که سخت و ارزشمند است محبت به خاندان عصمت علیهم السلام ...
چه عجیب و نغز بود توضیحی که در باب اهالی محبت در ذیل روایتی از حضرت جعفر علیه السلام ارائه فرمودید...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید