امروز پنج شنبه, 25 مرداد 1397 - Thu 08 16 2018

Instagram3.png - 1.54 kb youtube2.png - 1.39 kb Facebook1.png - 1.25 kb  شرکت قلم سرخ سفیرعشق : 06133837474

منو

مجموعه مرور حکایت عشق در ساقی نامه


 

* جلد اول : سوره حمد و بقره
* جلد دوم : سوره های آل عمران و نساء
* جلد سوم : سوره های مائده و انعام
* جلد چهارم : سوره های اعراف ، انفال ، توبه
* جلد پنجم : سوره های یونس ، هود ، یوسف ،  رعد ، ابراهیم ، حجر
* جلد ششم : سوره های نحل ، اسراء ، کهف ، مریم
* جلد هفتم : سوره های طه ، انبیاء ، حج ، مومنون ، نور ، فرقان ، شعراء
* جلد هشتم : سوره های نمل ، قصص ، عنکبوت ، روم ، لقمان ، سجده ، احزاب ، سباً ، فاطر
* جلد نهم : سوره های یس ، صافات ، ص ، زمر ، غافر ، فصلت ، شوری ، زخرف
* جلد دهم : سوره های دخان ، جاثیه ، احقاف ، محمد ، فتح ، حجرات ، ق ، ذاریات ، طور ، نجم ، قمر ، الرحمن ، واقعه ، حدید ، مجادله ، حشر ، ممتحنه ، صف
* جلد یازدهم : سوره های جمعه ، منافقون ، تغابن ، طلاق ، تحریم ، ملک ، قلم ، حاقه ، معارج ، نوح ، جن ، مزمل ، مدثّر ، قیامه ، انسان ، مرسلات ، نباً ، نازعات ، عبس ، تکویر ، انفطار ، مطففین ، انشقاق ، بروج ، طارق ، الاًعلی ، غاشیه ، فجر ، بلد ، شمس ، لیل ، ضحی ، شرح ، تین ، علق ، قدر ، بینه ، زلزله ، عادیات ، قارعه ، تکاثر ، عصر ، همزه ، فیل ، قریش ، ماعون ، کوثر ، کافرون ، نصر ، مسد ، اخلاص ، فلق ، ناس

 

جهت خرید اینترنتی ابتدا مبلغ 385,000 تومان را به حساب واریز نموده ، سپس مشخصات کامل خود را به همراه تلفن تماس و شماره تراکنش از طریق ایمیل یا شماره تلفن 06133837474 اعلام بفرمایید تا در اسرع وقت کتاب برای شما ارسال گردد .

 

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

 

 

مقدمه کتاب :

بِسمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیمِ وَ صَلّ الله عَلی سَیّدنا مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطّاهِرین عَلَیهِمُ السَّلام ، مجموعه مرور حکایت عشق در ساقی نامه با هدف شرح و تفسیر فرمایش رسول الله ص در خصوص ارتباط قرآن با اهل بیت رسالت ع نگاشته گردیده و حقیر در این مجموعه نورانی ، بدنبال بیان آثار ولایت کبری در فرازهای کلام الله بوده ام و بنای تفسیر قرآن را به شیوه معمول نداشته ام .

حدیث شریف ثقلین و نیز بسیاری از احادیث و فرمایشات ائمه طاهرین ع درباره انطباق آیات قرآن با ولایت علی ع ، نکته ای است ژرف که محور نگارش این مجموعه گردید ، لذا می توان گفت که برای اولین بار به فضل و عنایت پروردگار سبحان و لطف صاحب و مولایم حضرت بقیة الله عج ، به بررسی تمام آیات الهی و کیفیت ارتباط آنها با ولایت پرداخته و از هیچ آیه ای گذر ننموده ام .
امام صادق ع فرمود : همانا خداوند ولایت ما اهل بیت را قطب قرآن و قطب همه كتابهاى آسمانى قرار داده است . محكمات قرآن بر گرد آن مى ‏گردد ، و بدان ، کتابها ارزش یافته اند و ایمان از آن آشکار می گردد ، و رسول الله ص امر نمود که به قرآن و آل محمد ع اقتدا شود .
در این مجموعه نورانی ، هر آیه ای را چون منزلی بسوی مقصود در نظر داشته و بر خود لازم دیدم تا جهت ادای حق و حصول نتیجه ، در آن منزل توقف کنم و از معارف ملکوتی آیات و منازل راه بهره برم . وقتی به اشارت پیامبر بزرگوار ص و اهل بیت ع ، قرآن صورت مکتوب علی ع است و علی ع تجلی و ظهور آیات الهی و صورت عملی کلام الله ، پس می بایست تک تک آیات قرآن با ولایت علی ع عجین باشد ، لذا نمی توان برخی از آیات قرآن را بررسی نمود و برخی دیگر را رها ساخت . پس عزم خویش را جزم کرده و با تأسی به مقتدای خویش گام در این بزم اهورایی نهادم و عاجزانه از درگاه حضرت حق جلّ شأنه مسئلت کردم وصول به مطلوب را .
رسول خدا ص ضمن اشاره به فضایل اهل بیت ع فرمود : ما كانون تنزیل و معنى تأویل هستیم ...
امیر مؤمنان علی ع فرمود : كسى از مردم با ما اهل بیت قیاس نمى ‌گردد . قرآن در مورد ما نازل گشته و كانون رسالت از میان ماست .
در طول تاریخ ، آثار بسیاری از بزرگان درباره انطباق برخی از آیات قرآن با ولایت امیرالمؤمنین ع نگاشته شده ، که البته با توجه به حدیث شریف ثقلین و دیگر فرمایشات معصومین ع ، نمی توان بدانها قناعت نمود . از سویی دیگر تفاسیر موجود نیز به این مطلب مهم بصورت اختصاصی نپرداخته و صرفاً بکار تفسیر و شرح آیات قرآن همت گماشته اند . حقیر بر این اعتقادم که همه آیات الهی در پس معانی ظاهری و اشارات خویش ، حامل نور قدسی ولایت کبری بوده و قائم به این حقیقت ملکوتی اند ، و این سرّ عظیم و ودیعه ربانی در بطن آیات مستتر می باشد .
صادق آل محمد ع فرمود : منظور از نماز و زكات و روزه و حج و ماه حرام و سرزمین حرام و خانه كعبه و قبله خدا و وجه اللّه ، ما هستیم . ماییم آیات و بینات ، و دشمنان ما در قرآن ، فحشاء و منكر و بغى و خمر و قمار و انصاب و ازلام و اصنام و بتها و جبت و طاغوت و مرده و خون و گوشت خوک هستند .
خداوند ما را آفرید و كرامت بخشید و به ما برترى داد و ما را امناء و حافظان و خزانه‌ داران خود بر آ‌نچه در آسمانها و زمین است ، قرار داد . در كتابش از ما نام برد و با بهترین نام‌ ها و دوست داشتنى ‌ترین آنها نزد خود ، براى ما كنایه آورد ، تا بر دشمنان مخفى و پوشیده بماند . دشمنان ما را در كتابش نام برد و با مبغوض‌ ترین نام ‌ها در نزد خویش و بندگان پرهیزگارش ، از نام آنها كنایه آورد و درباره آنان ضرب المثل زد .
و نیز آن حضرت ع فرمود : ما ریشه و اصل هر نیكى هستیم و هر نیكى از شاخه‌ هاى ماست و از جمله این نیكى ‌ها ، توحید و نماز و روزه و فرو بردن خشم و بخشش خطاكار و رحمت بر فقیر و همراهى با همسایه و اعتراف به فضیلت اهل فضل است . دشمنان ما نیز ریشه هر شر و بدى هستند ، و هر بدى و زشتى از شاخه‌ هاى آنهاست . آنها دروغ و خبرچینى و بخل و قطع رحم و رباخوارى و خوردن ظالمانه مال یتیم و تجاوز از حدودى كه خداوند امر كرده است ، و ارتكاب گناهان ظاهر یا پنهان ، از زنا گرفته تا دزدى هستند ، و نیز هر امر زشت و ناپسندى از این قبیل ...
ولایت علی ع یگانه رکن شریعت و اساس دین مبین است که تمام فضایل و کمالات بدان وابسته می باشد ، پس هیچ آیتی از قرآن نیست جز آنکه بدان تکیه نموده و بر بستر نورانی اش جاری شده ، و این حقیقتی است روشن که در آئینه غدیر خم منعکس گردیده و اهل بصیرت بدان معترف اند .
رسول الله ص در اجتماع بزرگ غدیر خم فرمود : هان مردمان ، همانا علی و پاکان از فرزندانم از نسل او ع ، ثقل اصغرند و قرآن ثقل اکبر . هر یک از این دو از دیگر همراه خود خبر می دهد و با آن سازگار است . آن دو هرگز از هم جدا نخواهند شد تا در حوض کوثر بر من وارد شوند . هان ، بدانید که آنان امانتداران خداوند در میان آفریدگان و حاکمان او در زمین اویند .
هشدار که من وظیفه خود را ادا کردم . هشدار که من آنچه بر عهده ام بود ابلاغ کردم و به گوشتان رساندم و روشن نمودم . بدانید که این سخن خدا بود و من از سوی او سخن گفتم . هشدار که هرگز به جز این برادرم کسی نباید امیرالمؤمنین خوانده شود . هشدار که پس از من امارت مؤمنان برای کسی جز او روا نباشد ...
و نیز آن حضرت ص در ارتباط میان آیات قرآن با علی ع فرمود : خداوند او را در کتابش وصف کرده و او را با آیه هایش ستایش فرموده است ، و خداوند در کتابش نشانه های او را بیان کرده است ...
پس نمی توان هیچ کدام از آیات قرآن را از این رکن اساسی بی بهره دانست و یا بصورت کلی بدان اقرار داشت بلکه توقف در هر آیه کلام الله را بر طالبان معرفت ولایت ، واجب می نماید . چه آنجا که آیه از احکام می گوید ، چه آنجا که شرح حکایت گذشتگان می دهد و چه آنجایی که به مباحث مختلفه شریعت پرداخته ، همه و همه بر یک محور استوار گشته و در بطن خویش از یک حقیقت سخن می گویند و آن ، ولایت امیرالمؤمنین و ائمه طاهرین ع می باشد .
پس با هدف ارتباط آیات با ولایت کبری ، بدین مجموعه بنگرید و معنایی فراتر از تفسیر ظاهری آیات را طلب کنید و معرفت خویش را به امام و حجت حق افزون نمایید ، که رسول الله ص فرمود : مَن مَاتَ وَ لَم یَعرِف إمامَ زَمانِهِ ماتَ میتَةً جاهِلیَّة .
حقیر با استعانت از اهل بیت ع که حافظان قرآن و خزانه داران علوم و اسرار بلند الهی می باشند ، بدین امر عظیم قیام نموده ام و از پروردگار خویش مسئلت دارم توفیق خدمت به ساحت قدس ولایت و خاکساری بر آستان آل محمد ع را ...
پیامبر اسلام ص در روز غدیر خم فرمودند : هان مردمان ، هر آینه برترى هاى على بن ابى طالب ع نزد خداوند عزّوجل كه در قرآن نازل فرموده ، بیش از آن است كه من یکباره برشمارم . پس هركس از مقامات او خبر داد و آنها را شناساند ، تصدیق و تأییدش كنید .

وَالسَّلامُ عَلی مَنِ اتَّبَع الهُدی

 

دیدگاه‌ها   

* فاطمه * *
+1 # * فاطمه * * 1394-03-30 00:14
حقیقتا که این مجموعه گنجی است که جز اهلش توان درک جایگاه و ارزش آن را ندارند . تفاوت عظیم جمله جمله آن با دیگر آثار کاملا محسوس است . برای نویسنده عزیز این مجموعه نورانی سلامتی آرزو دارم که بستری بی همتا جهت آموختن معرفت امام برای بندگان خدا فراهم نمودید ...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
* فاطمه * *
+1 # * فاطمه * * 1394-04-03 17:36
شنبه 19 اردیبهشت
با نام و یاد خداوند مهربان ،
یکی از باارزش ترین وقایع روزگار رخ داده است . بنده این رخداد عالی را به آقای عزیزم بسیار بسیار تبریک عرض میکنم . ان شاءالله که این کتاب به اهلش برسد .
شاهد بودم که چقدر برای انتشار این کتاب زحمت کشیدید و از وقت و جان خویش مایه گذاشتید . خداوند به شما خیر دنیا و آخرت را عطا نماید و شر بدذاتان و شروران را از سرتان کم کند ...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
سحر.
+1 # سحر. 1394-04-03 17:36
شنبه 19 اردیبهشت
عرض ادب و احترام محضر شما استاد گرامی

زحمات شما در ثبت این اثر بی نظیر و ناب بر کسی پوشیده نیست.این مجموعه حقیقتا خاص و بسیار با ارزش است.زبانم قاصر است از بیان بزرگی ان.حقیر به شما تبریک عرض میکنم و
از خدا برای شما سلامتی و تندرستی را خواستارم...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
مینا.
+1 # مینا. 1394-04-03 17:37
دوشنبه 21 اردیبهشت
خدا را شاکرم بر نعمات بی منتهایش
خدا را شاکرم بخاطر انتشار این مجموعه بی نظیر
خدا شما راتوفیق دهد تا قافله عشق را به منزل برسانید ان شا الله .
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
مینا.
+1 # مینا. 1394-04-03 17:38
دوشنبه 21 اردیبهشت
من از غربت کلام حق چه بگویم
دلم گرفته از این هفت رنگ زمان
خدا بین بندگانش غریب و ناآشنا و کلامش غریب تر از نامش و خلیفه اش غریب تر از کلامش
چه بگویم دلم گرفته از تنهایی و بیابان نشینی امامم دلم گرفته از ظلم ظالمان .
ساقی نامه حجت است بر اهل زمین و اهل زمین در غفلت است.
کاش ما نباشیم از غافلان.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
مهدی.
+3 # مهدی. 1394-04-03 17:39
سه شنبه 22 اردیبهشت
خدایا تشنگان معارف الهی را در هرکجای عالم که هستند از این ساغر ناب و غنی متنعم فرما و ما را از زمره ایشان قرار ده...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
سید
+1 # سید 1394-04-03 17:39
چهارشنبه 23 اردیبهشت
سلام
تشکر میکنم از همتی که قطعا و یقینا در نگارش این اثر بی نظیر مصروف داشته شده. دوست داشتم توفیقی در کمک و خدمت به این اثر مبارک داشته باشم.
بنده با تفاسیر متعددی آشنا هستم ولی فکر می کنم این اثر در انتخاب محوریت موضوع که خاصا در خصوص ولایت امیرالمومنین ع است بی نظیر باشد.
نمونه دیگری را به این شکل مشاهده ننموده ام.
دست نویسنده گرانقدر را می بوسم.
مرحبا بر شما
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
مهدی.
+3 # مهدی. 1394-04-03 17:40
تقدیم به محضر سفیر عزیز عشق...
شنبه 26 اردیبهشت
توصیه به آشنایان با این وجود مبارک...

دریاست مجلس او دریاب وقت و دریاب
هان ای زیان رسیده وقت تجارت آمد
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
مهدی.
+3 # مهدی. 1394-04-03 17:41
یکشنبه 3 خرداد
نشان غربت، زینت قبای عزیزان خداست ولی قوت بازویشان برای خدمت به دین خدا نیست... دوستان خدا برای خدمت بیشتر به دین خدا چشم انتظار یاری و همت قلوبند...
خدایا غیرتی...
خدایا همتی...
خدایا فهمی..
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
مهدی
+3 # مهدی 1394-07-26 16:31
گویی غربت، تقدیر آزادگان است....
نیم قرن فاصله است بین بالارفتن دستان علی در غدیر و بالارفتن سر حسین بر روی نی در کربلا و این قصه ادامه دارد تا بالا رفتن پرچم قائم.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
مهدی:
+3 # مهدی: 1394-12-03 12:44
با مدعی مگویید اسرار عشق و مستی
تا بی‌خبر بمیرد در درد خودپرستی...
مجموعه اسرار است که طنینش فراتر از حد شنوایی قلوب ماست...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
مهدی:
+3 # مهدی: 1394-12-03 12:47
رونمایی از سایت"مرور حکایت عشق در ساقی نامه" که با دستان پر استعداد سفیر عشق و مقارن با آغاز ایام شهادت زهرای مرضیه سلام الله علیها صورت پذیرفت، ابلاغ پیام مظلومیت این مجموعه آسمانی مفدسه بود...
ولی حقا و انصافا این سایت با توجه به اندک آشنایی حقیر با موضوع طراحی سایت، فوق العاده است...
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید